Fotograf ślubny – gdzie szukać?

Odpowiedź krótka- w Internecie. Przeglądając strony poszczególnych fotografów, natkniemy się na tego jedynego, który wpasuje się w nasz gust. Nie twierdzę, że łatwo jest znaleźć odpowiadającego nam w 100% fachowca, ale jest to warte zachodu. Zacznijmy od przeglądania stron internetowych fotografów, zajmujących się fotografią ślubną, zapoznajmy się z jego dorobkiem artystycznym, doświadczeniem i ofertą. Jeśli każdy wymieniony aspekt jest spełniony w zadowalający nas sposób, możemy z czystym sumieniem dokonać wyboru.

Co i jak z tą fotografią?

Wg mnie, fotograf to zaraz po księdzu, najważniejsza osoba na naszym ślubie i weselu. To jego praca pozostanie z nami na lata i stanie się pamiątką dla przyszłych pokoleń. Nie wszyscy fotografowie zajmują się fotografią ślubną, dlatego warto poszukać eksperta w tej dziedzinie, żeby obyło się bez niespodzianek. Pomocne będzie poznanie opinii innych par, które mają już za sobą te przedślubne rozterki. Dzięki temu unikniemy wpadek i pomyłek i będziemy pewni swojego wyboru. Dobrze by było, gdyby fotograf pochodził z niedalekiej okolicy, zminimalizowało by to koszty dojazdu. Nie chcemy też wydać majątku na zdjęcia, z uwagi na inne wydatki związane z organizacją ślubu i wesela. Osoba ta, powinna być kompetentna, odpowiedzialna i utalentowana. Ważna kwestia to doświadczenie w zawodzie wybranej przez nas osoby. Sposób wykonywania zdjęć, postrzeganie piękna, wyczucie, powinno nam w 100% pasować, wtedy będziemy pewni, że efekty pracy fachowca będą zachwycające i wyjątkowe. Moim zdaniem, wystarczy wybrać osobę z talentem, która czuje, to co robi i jest temu oddana bez reszty. To jest gwarant sukcesu w każdej dziedzinie. Osoby mało fotogeniczne, nie lubiące siebie na filmach, powinny wg mnie wybrać druga opcję – fotografa, którego zdjęcia będą zastępnikiem filmu. Fotografie wykonane przez odpowiednią osobę, w niczym nie będą odbiegać od filmu, a mogą być jeszcze lepszą pamiątką. Fotograf może wykonać, na nasze życzenie, także krótkie filmiki, zwiastuny ze ślubu i przyjęcia weselnego.

4 Comments

  1. Bardzo Ciekawe informacje. Muszę się z tym zgodzić! Miło się czytało ten artykuł oby ich pojawiło się tu więcej.

  2. Ja też uważam, że wybór odpowiedniego fotografa na ślub jest jedną z najważniejszych decyzji jaką powinni podjąć młodzi w trakcie swoich przygotowań.
    Warto też strony fotografów w google na wiele fraz. My z żoną znaleźliśmy swoich fotografów w Kielcach. Była to para fotografów o nazwie NasDwoje którą znaleźliśmy po wpisaniu fotografia ślubna kielce, znajdowali się wtedy w TOP 3 wyników. Zresztą każdy obejrzy portfolio fotografów w Internecie i zadecyduje czy skorzysta z jego usług czy wybierze innego.

    Bardzo fajny artykuł ! Miło się czytało.

  3. Świetnie przygotowany artykuł, który pokazał mi co jest ważne w trakcie przygotowań przedślubnych! Świetny portal, fajnie że tu mogłem trafić. Trafiłem tu z wyszukiwarki google.

  4. Artykuł niczego sobie. Ja też u siebie wybrałam fotografa zamiast kamerzysty i się z tego powodu Cieszę. Przed kamerzystą bym się przeszyła i w ogóle nie ogarniam nawet takiej myśli by on był na moim ślubie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?