Jak rozsądnie wybrać konto

Każdy w życiu ma taki czas w którym dochodzi do wniosku, że musi założyć konto w Banku. W większości  przypadków młodzi ludzie zmuszeni są zakładać konta bankowe już w wieku liceum / studiów gdzie możliwe jest otrzymanie stypendium naukowego, którego środki przelewane są prosto na konto. Konto bankowe coraz częściej wymuszane jest przez pracodawców, którzy realizują przelew wynagrodzenia tylko drogą elektroniczną. Zatem przed założeniem konta bankowego pojawia się pytanie, jakie konto wybrać? które z darmowych kont, będą świetnie nadawać się do naszych celów.

Konto z dostępem Internetowym

Jak sama nazwa wskazuje rodzaj takiego konta umożliwia nam sprawdzenie stanu konta, bądź wykonanie przelewu, doładowania konta telefonu poprzez przeglądarkę Internetową. Wiele obecnych banków, posiada nawet możliwość zarządzania kontem za pośrednictwem smartfona. Takie konto to bardzo duża wygoda, ponieważ bez konieczności wychodzenia z domu i stania w kolejce możemy dokonać przelewu drogą elektroniczną lub sprawdzić stan konta. Niektóre konta umożliwiają bezpłatne przelewy, a więc dzięki takiemu rozwiązaniu jesteśmy w stanie zaoszczędzić kilkanaście złotych miesięcznie.

bankowa aplikacja mobilna

Konto w banku stacjonarnym

Często wiele starszych osób decyduje się na konto w banku stacjonarnym w swojej okolicy. Cena za prowadzenie takiego konta bez dostępu do Internetu jest czasem nawet dużo droższa niż konta za darmo, które możemy założyć za pośrednictwem Internetu. Jednak mimo to,  w gronie wielu starszych osób opcja ta nadal znajduje swoich zwolenników.

Bank-min

Jakie cechy powinno mieć dobre konto

  1. Zarządzanie kontem z poziomu komputera lub smartfona (sprawdzanie stanu konta oraz funkcja przelewów online)
  2. Darmowe prowadzenie rachunku, bądź niskie sumy miesięcznych transakcji bezgotówkowych
  3. Darmowe przelewy krajowe
  4. Kilka darmowych przelewów expressowych
  5. Możliwość niewielkiego debetu

Gdzie szukać informacji o ofertach kont bankowych?

Jednym z najbardziej polecanych miejsc na odnalezienie dla siebie odpowiedniej oferty są Rankingi kont bankowych, które gromadzą w jednym miejscu informacje o ofertach wszystkich krajowych banków. Każda z przedstawionej oferty, posiada zalety oraz minusy danego konta Bankowego. Przed wybraniem tego jedynego, należy przeglądnąć wszystkie oferty i warunki aby móc podjąć odpowiednią decyzję.

Przykładową stroną z rankingiem może być chociażby konto-bankowe-za-darmo.pl, gdzie na dzień dzisiejszy znajduje się ponad 20 ofert darmowych kont, które posiadają dostęp również Online.

Mam nadzieję, że informacje które tu przeczytałeś, okażą się dla Ciebie pomocne. Zapraszamy do pozostawiania komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?