Zespół na wesele – gdzie go szukać? Jak wybrać?

Zaplanowanie wymarzonego wesela stanowi nie lada wyzwanie. Niby mogłoby się wydawać, że nie ma nic prostszego, jeśli tylko sami dokładnie wiemy, czego oczekujemy. Niestety, z czasem często okazuje się, że znalezienie takich gadżetów czy osób, które będą w pełni odpowiadać naszym wyobrażeniom, graniczy niemal z cudem. Planując przyjęcie weselne, nie można jednak zlekceważyć żadnej poruszanej kwestii. Każda z nich może mieć ogromny wpływ na całokształt imprezy. Wśród najważniejszych decyzji jest to, kto zagra na naszym weselu.

Zespół czy DJ?

Już na wstępie stajemy często przed tym dylematem: czy lepiej skorzystać z usług DJ-a, czy zaangażować cały zespół? Żeby uniknąć nieporozumień, dobrze jest upewnić się, czy na wybranej przez nas sali znajdzie się miejsce na obydwa te rozwiązania. Przy małej, kameralnej imprezie, może okazać się, że orkiestra zajęłaby większą część parkietu! Wtedy, niezależnie od tego, jak pięknie by grała, trudno byłoby się dobrze bawić. Jedną z kwestii, jaka może pomóc nam tutaj przy podjęciu decyzji, jest zasobność portfela. DJ działa w pojedynkę, a co za tym idzie, oprawa muzyczna w jego wykonaniu wychodzi zwykle nieco taniej niż w przypadku zespołu. Nie da się jednak ukryć, że w oczach wielu osób muzyka na żywo nie ma sobie równych.

Posłuchaj, jak grają

Czasami zdarza się, że wybrany przez ciebie zespół już niedługo zagra w twojej okolicy. Najbardziej komfortowa sytuacja to taka, w której organizatorzy przyjęcia zgodzą się, byś wpadł tam na chwilę posłuchać, jak brzmi muzyka w ich wykonaniu. Niestety, nie zawsze udaje się zrealizować taki plan. Zespoły na wesele w wielu przypadkach dysponują nagraniami z obsługiwanych przez siebie imprez lub płyty demo, na których usłyszysz głos wybranego wokalisty. Odsłuchanie takiego nagrania pozwoli ci przynajmniej w pewnym stopniu ocenić, czy zespół spełnia twoje oczekiwania.

Repertuar to podstawa

Zanim wybierzesz zespół na swoje wymarzone wesele, upewnij się, że ma w repertuarze twoje ulubione piosenki. Doprecyzuj też, jak wyobrażasz sobie idealną imprezę. Coraz więcej osób rezygnuje dziś z bardzo popularnego na imprezach disco polo. Jeśli także czujesz, że nie są to twoje rytmy, dowiedz się, czy wybrany przez ciebie zespół poradzi sobie bez muzyki tego rodzaju.

Znajomi – najlepsza reklama

Zespoły na wesele ogłaszają się w rozmaitych miejscach – na stronach internetowych, w restauracjach, lokalnej prasie… Jeśli jednak szukasz dobrej orkiestry, w pierwszej kolejności zasięgnij języka u znajomych. Rekomendacja znanych osób zawsze jest bardziej wiarygodna niż opinie na stronach internetowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?