Jak poprawnie napisać ogloszenie

Pisanie ogłoszenia wydaje się prostą sprawą, jednak nie jest to do końca prawda. Jest kilka reguł, o których należy pamiętać kiedy konstruuje się ogłoszenie. Im lepiej skonstruowane ogłoszenie, tym większą ma szansę trafić do odbiory, a przeważnie właśnie na tym, najbardziej zależy nadawcy. Jak więc tworzyć ogłoszenia aby osiągały one swój cel?

Na samej górze ogłoszenia powinien znajdować się nagłówek, którym wyraźnie zaznaczone jest czego owe ogłoszenie dotyczy. Tak więc jeżeli ktoś chce sprzedać jakąś rzecz w nagłówku powinien znajdować się na przykład napis „SPRZEDAM PRALKĘ”. I podobnie jeżeli ktoś chce wynająć mieszkanie, kupić coś, dać albo znaleźć pracę czy też oddać zwierzaka, zawsze wyraźnie zaznacza to w nagłówku. Wtedy ktoś kto spojrzy na ogłoszenie od razu będzie wiedział czy go to interesuje czy też nie. Taki wyraźny napis „ODDAM PIESKA” może także przyciągnąć uwagę kogoś, kto okaże się zainteresowany.

Następnym krokiem jest dokładne opisanie przedmiotu ogłoszenia. Jest to najtrudniejsza część. Trzeba więc dokładnie ją przemyśleć, tak aby zawrzeć w nim wszystkie potrzebne informacje, które mogą być potrzebne osobie zainteresowanej. I tak na przykład jeżeli ktoś chce sprzedać rower powinien napisać w ogłoszeniu w jakim stanie jest rower (czy jest sprawny czy może trzeba w nim coś naprawiać, a jeśli tak to dokładnie określić co). Trzeba także opisać ten przedmiot czyli określić jego typ (czy jest to BMX czy tez może góral), czy jest dla mężczyzny czy kobiety, jego kolor, opcje, które posiada (przerzutki, amortyzatory i tak dalej). Jeżeli ta część zostanie napisana prawidłowo, osoba, która zamieszcza bądź wywiesza ogłoszenie, nadawca ma szansę nie tylko na to, że osoby zainteresowane skłoni do kontaktu, ale także na to, że osoby poszukujące na przykład górala, nie będą mu zawracały głowy, jeżeli przedmiotem ogłoszenia jest BMX. Dlatego do tej właśnie części ogłoszenia, trzeba się przyłożyć, najpierw na spokojnie ją przemyśleć, a dopiero później napisać. Oczywiście także w tej części ogłoszenia zamieszczamy cenę danego przedmiotu.

Powyższe kwestie są ważne jednak niemniej ważne jest zostawienie prawidłowego kontaktu. Jeżeli ktoś podaje swój numer telefonu po za tym, że powinien go dokładnie dwa razy sprawdzić, musi także określić godziny, w których można się z nim kontaktować. Jeżeli pracuje do 15:00 to zaznacza w ogłoszeniu, że dodzwonić się można po 15:00, na przykład do 20:00 jeżeli nie chce mieć późniejszych telefonów. Mniejszy problem jest kiedy nadawca podaje e-maila. Wtedy może na przykład zaznaczyć, tylko do ilu godzin mniej więcej czeka się na odpowiedź od niego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?