Jak zatrzymać wspomnienia z podróży ?

W dzisiejszych czasach postęp technologiczny zaskakuje nas niemalże każdego dnia. Kiedyś nasi pradziadkowie wyjeżdżając w podróż często przywozili ze sobą jedynie pamiętniki zapisane skrupulatnie opisanymi wydarzeniami. Dziadkowie zaś mieli analogowe aparaty i oszczędzali klisze by zapisać na czarno-białych fotografiach te najważniejsze wspomnienia i najpiękniejsze miejsca. Potem dostęp do aparatów cyfrowych sprawił, że nie nasi rodzice nie musieli się ograniczać. Mogli wykonywać setki różnorodnych fotografii, zapisywać na kartach pamięci zarówno przypadkowe miejsca jak i ważne zabytki, poznanych ludzi, zjedzone potrawy, a wykonane zdjęcia zrzucali na dyski swoich komputerów. Dziś aktualny poziom technologii stawia przed nami niesamowite możliwości uwiecznienia wspomnień z podróży. Poniżej kilka przykładów jak możemy uwiecznić wspomnienia.

DCIM100MEDIADJI_0015.JPG

Klasyczne sposoby.

Dziś nie potrzebujemy już aparatów fotograficznych czy cyfrowych. Większość z nas ma telefony z aparatami o świetnych parametrach. Możemy robić telefonem zdjęcia widoczków i zabytków, a przednia kamerka świetnie sprawdzi się do wykonywania tak zwanych selfie, które również są świetną pamiątką z naszych podróży i świetną zabawą podczas ich robienia. Warto w podróż zabrać ze sobą selfie sticka, który ułatwia wykonywanie tego typu autoportretów przy okazji pozwalając na objęcie szerszej perspektywy za nami. Ponadto w nowoczesnych telefonach mamy też opcje nagrywania, a także zdjęć panoramicznych dających możliwość objęcia rozległych widoków.

Nowoczesne sposoby.

Coraz więcej ludzi zabiera ze sobą na wczasy kamerki typu go pro. Nie jest to wielka inwestycja, a pozwala nakręcać filmiki, które są świetnymi pamiątkami z podróży. Jest mała i poręczna, dzięki czemu można zabrać ją wszędzie, a wiele z tego typu kamerek ma również możliwość kręcenia pod wodą. Dla ludzi o większych zasobach finansowych idealną opcją będzie filmowanie dronemNiestety sprzęt też jest dosyć drogi i trzeba umieć go obsługiwać jednak efekty jakie powstają z tego typu nagrań są niesamowite.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?