Co kupić dziecku do przedszkola

Jak co roku kończą się wakacje, dzieci idą do szkoły, a dorośli muszą wrócić z urlopu do pracy. Młodsze dzieci, coraz częściej wysyłane są przez swoich rodziców do przedszkola. Dzięki temu oboje rodziców może zająć się realizacją kariery zawodowej i zapewnić sobie i swoim pociechom godziwy byt. Również dla samotnych rodziców, przedszkola są dużym ułatwieniem. Tak więc, gdy zbliża się czas wysłania dziecka do przedszkola, trzeba zastanowić się nad tym z jaką wyprawką je tam poślemy. Wybór nie jest łatwy, możliwości dużo, czasu na podjęcie decyzji nie koniecznie tyle ile trzeba, a nasza decyzja może mieć duży wpływ na funkcjonowanie naszej pociechy w przedszkolu.

Co więc kupić, a czego unikać?

Na co zwrócić uwagę i czym, się kierować podczas podejmowania tak ważnej decyzji?
Pierwsza rzecz, którą musimy sobie uświadomić to fakt, że nasze potrzeby i sposób patrzenia na świat diametralnie różni się od tego w jaki sposób postrzega otoczenie i czego od niego potrzebuje nasza pociecha. Musimy wiec postarać się aby to właśnie potrzeby dziecka a nie nasze zdołała zaspokoić wyprawka przedszkolaka. Gdy już to wiemy, możemy zabrać się za kompletowanie niezbędnych rzeczy, najlepiej zrobić to razem z dzieckiem.

Taki wspólny wyjazd może okazać się nieoceniony w budowaniu rodzinnych relacji. Pierwsza rzecz, w którą musimy zaopatrzyć naszego przedszkolaka to ubrania. Potrzebne będą buty profilaktyczne dla dzieci, wygodne ubranie do chodzenia na co dzień, drugi komplet ubrań na przebranie, gdyby dziecko się pobrudziło. Jeżeli przedszkole zapewnia leżakowanie i zajęcia na basenie, to konieczna będzie również piżama, pościel i strój kąpielowy.

Druga rzecz, którą musimy kupić to artykuły higieniczne- szczoteczka do zębów, pasta, kubek, ręcznik, mydło, grzebień lub szczotka do włosów, mogą też przydać się chusteczki higieniczne.

Trzecia rzecz, która również będzie konieczna to typowo szkolne artykuły takie jak kredki, farbki, ołówki, gumki, blok rysunkowy, kolorowe papiery, plastelina, brystol i kolorowe bibuły. Na sam koniec warto się również zastanowić, czy nie warto osłodzić dziecku stresu związanego z nowym miejscem przez kupno nowej zabawki, np. misia, do którego będzie mogło się ono przytulić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?