Udany ślub i wesele

Kiedy padną słowa, „czy chcesz zostać moją żoną”, wiele kobiet odczuwa prawdziwe szczęście. Jednak słowa te rodzą czasem sporo niepokoju i zamętu w życiu – trzeba przecież przygotować ślub i wesele, a o tym najlepiej byłoby pomyśleć kilka lat wstecz… W dzisiejszych czasach na załatwienie wszystkich formalności, takich jak wynajem sali, rezerwacja terminu ślubu i tym podobne, trzeba czasem nawet dwóch lat, szczególnie jeśli mamy w planach przyjęcie w sporym gronie osób oraz pewnym poziomie. Oto kolejne etapy organizowania ślubu.

Ślub na zewnątrz

Data ślubu

Pierwszym z nich jest na pewno wstępne ustalenie daty ślubu. Jeśli ślub ma być kościelny, trzeba to ustalić w kościele, w którym będzie to miało miejsce. Następnym ważnym krokiem jest wybranie domu weselnego albo innej sali do wynajęcia, w której będzie miał miejsce ślub. Zarezerwowanie terminu często wymaga sporego wyprzedzenia, szczególnie jeśli chodzi o bardzo atrakcyjne miejsce, na które chętnych jest wiele osób. Jeśli zaplanowano wesele w plenerze, potrzebne będzie również uzyskanie na nie zgody.

Druga, szczególnie ważna i warta rozważenia kwestia, to rodzaj zespołu, jaki będzie występował na weselu. W tym przypadku również wynajęcie zespołu lub dj-a z potrzebne będzie z odpowiednim wyprzedzeniem, sięgającym czasem roku lub dłużej, jeśli wybraliśmy zespół, który jest dość popularny.

Panna młoda patrzy przez Okno

Odpowiednio wcześniej warto także zadbać o fotografa ślubnego, który zajmie się uwiecznieniem ślubu, a potem zrobi parze młodej pamiątkową sesję ślubną. Wielu z nich ma w swojej ofercie także zdjęcia od razu przygotowane w ładnym albumie w postaci książki. Oczywiście za taką usługę zapłacimy odpowiednio dużo.

Nie mniej ważną kwestią jest dobór strojów, w jakich pojawią się na ślubie państwo młodzi. Szczególnie ważna jest oczywiście suknie panny młodej. Długie poszukiwania i przygotowania już zakupionej czy uszytej sukienki mogą się czasem przedłużać, ale chyba warto zadbać o to, aby w tym wyjątkowym dniu rzeczywiście wyglądać jak księżniczka. Oczywiście pan młody również powinien mieć garnitur skrojony na miarę, w którym przede wszystkim będzie czuł się dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?