Depilacja laserowa – najskuteczniejszy sposób na pozbycie się niechcianych włosków

Każda kobieta marzy o pięknej i gładkiej skórze, jednak uzyskanie zadowalającego efektu przy użyciu maszynki do golenia, czy też wosku nie jest wcale takie proste, ponieważ włoski już po krótkim czasie zaczynają odrastać. Czy można się ich jednak pozbyć raz na zawsze? Oczywiście, że tak! Wystarczy jedynie zdecydować się na zabieg depilacji laserowej, który w ciągu ostatnich kilku lat stał się niezwykle popularny wśród wielu kobiet. Co jednak warto wiedzieć o tym zabiegu?

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?

Depilacja laserowa to bardzo prosty zabieg, który polega na trwałym usunięciu niechcianych włosków z różnych partii ciała takich jak pachy, okolice bikini, nogi, czy też ręce. Zasady działania lasera są bardzo proste, ponieważ funkcjonuje on na tzw. zasadzie zjawiska selektywnej fototermolizy. Podczas zabiegu światło lasera podgrzewa nieznacznie włos wraz z mieszkami włosowymi, doprowadzając tym samym do jego całkowitego zniszczenia. Warto przy tym podkreślić fakt, iż laser działa wyłącznie na włosy, które znajdują się w fazie wzrostu, dlatego też w celu pozbycia się ich wszystkich należy przeprowadzić serię co najmniej kilku zabiegów w równych odstępach czasowych. Ile takich zabiegów należy jednak wykonać? Wszystko uzależnione jest od grubości oraz koloru włosów, jednak w większości przypadków konieczne jest wykonanie od 5 do nawet 10 zabiegów. Dosyć ważne w przypadku usuwania niechcianych włosków jest również to, iż depilacja laserowa Rzeszów nie może być przeprowadzona u kobiet, które mają jasne włoski (blond lub rude), ponieważ zawierają one zbyt dużej ilości, a jak wiadomo, światło lasera oddziałuje właśnie na tę substancję, zapewniając tym samym pozytywne efekty działania.

Depilacja laserowa Rzeszów

Przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej

Pomimo tego, iż zabieg depilacji laserowej nie wywołuje żadnych niepożądanych skutków zdrowotnych, to jednak nie zawsze można z niego skorzystać. Wśród głównych przeciwwskazań do wykonania zabiegu depilacji laserowej można wymienić przede wszystkim zbyt jasne włosy, ciemną karnację skóry, stosowanie retinoidów, przyjmowanie światłouczulających ziół, a także poważne choroby takie jak nowotwory, nadciśnienie oraz łuszczyca. Oprócz tego zabiegowi depilacji laserowej nie mogą poddać się kobiety będące w okresie ciąży lub karmienia piersią.

Jak się należy przygotować do zabiegu?

Najważniejsze jest to, aby na co najmniej kilka tygodni przed planowanym zabiegiem nie wyrywać włosów przy pomocy pęsety lub wosku, ponieważ efekty depilacji nie będą w ogóle widoczne. Oprócz tego bardzo ważne jest to, aby nie wystawiać skóry na działanie promieni słonecznych, nie przyjmować ziół wykazujących działanie fotouczulające, a także nie stosować kremów brązujących oraz tych, które zawierają w swoim składzie witaminę A i C. Na 24 godziny przed zabiegiem należy bardzo dokładnie zgolić włoski maszynką, aby uniknąć poparzenia skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?