Dobre systemy rynnowe

W Polsce występuje klimat umiarkowany przejściowy. Dzięki temu nie możemy mówić o przeważającym typie pogody. Jest ona dość zmienna i uzależniona w dużej mierze od pór roku. Charakteryzuje się też dość dużymi opadami, a co ciekawe ich największa intensywność przypada, według statystyk, w lipcu.

Powyższe należy brać pod uwagę przy konstruowaniu domów i budynków przemysłowych. Muszą być one odpowiednio ocieplone, żeby uniezależnić się od możliwych zimowych mrozów. Izolacja taka służy również w miesiącach letnich do wprowadzenia bariery termicznej przed upałami. Projektując z kolei dachy należy brać pod uwagę to, że w zimie może spaść bardzo dużo śniegu, dzięki czemu w przypadku płaskiego stropu będzie miał on poważne obciążenie.

Podobnie jest również z projektowaniem budynków przy uwzględnianiu możliwych opadów. Odpowiednio zaprojektowane odwodnienie zapobiegnie ewentualnym zabrudzeniom elewacji i rozlewiskom wody dookoła budynku. Systemy rynnowe Rzeszów, Warszawa, czy też Koszalin, bez względu na miejsce wzniesienia budynku muszą uwzględniać ilość wody jaka może spaść na metr kwadratowy w odniesieniu do połaci dachowej przy której są zamocowane. W ostatnich czasach latem występują coraz częściej duże nawałnice, które charakteryzują się intensywnymi opadami. Dobrze zaprojektowane systemy rynnowe będą w stanie odprowadzić ten nadmiar wody. Istotnym jest również to, aby nie był on wyrzucany w pobliże budynku. Należy przewidzieć możliwość wyprowadzenia wody deszczowej z dala od domu. W ten sposób uniknie się błota obok domu lub bardzo nieprzyjemnych rozlewisk. Nie każdy lubi przedzierać się do domu brodząc po kostki, bądź po kolana w wodzie. Dobrze jest jeżeli system rynnowy współgra z otoczeniem i na przykład mamy w pobliżu ścieżki prowadzącej do domu niewielki kanałek burzowy przykryty kratką. Możemy w ten sposób bardzo estetycznie rozwiązać powyższy problem.

Podsumowując należy podkreślić, że w przypadku polskiego klimatu szalenie istotną rzeczą jest odpowiednio zaprojektowany system rynnowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?