Skrzynki pocztowe z wideodomofonem – alternatywa dla tradycyjnych konstrukcji

Skrzynki pocztowe to nieodłączną część każdego domu czy mieszkania. Oprócz praktycznej funkcji zbierania poczty pełnią także rolę dekoracyjną. Na rynku oprócz tradycyjnych konstrukcji spotkać można nowe — bardzo ciekawe alternatywy np. z zamontowanym wideodomofonem. W tym artykule przedstawimy opis tego rozwiązania oraz kilka porad, w jakich sytuacjach mogą się przydać.

Czym są skrzynki z wideodomofonem oraz co je odróżnia od tradycyjnych skrzynek ?

Skrzynki z wideodomofonem są normalnie wyglądającymi skrzynkami z tą różnicą, że mają zamontowaną kamerę oraz przycisk do dzwonka. Skrzynki takie stają się coraz bardziej popularne wśród posiadaczy posesji, którzy wybierają praktyczność połączoną z estetyką. Konstrukcje takie wyglądają bardzo interesująco i eliminują wiele przycisków czy skrzyneczek na bramie.

Różnica, jaka występuje między tymi dwoma urządzeniami, jest niewielka. Konstrukcja łączy w sobie tradycyjną skrzynkę na listy oraz wideodomofon — co wygląda bardzo estetycznie i pozwala uniknąć montowania osobno wideodomofonu. Skrzynkę taką można umieścić na bramie wejściowej na posesję i połączyć ją przewodem lub siecią WiFi z mechanizmem w domu.

Jak działają skrzynki z wideodomofonem ?

Zasada działania jest prosta. Skrzynka jest w pełni funkcjonalna i przyjmuje pocztę do swojego wnętrza poprzez wlot umieszczony na górze. Pocztę można odbierać od dołu lub z boku za pomocą specjalnych drzwiczek. Na przednim panelu zamiast grafiki umieszczony jest panel wideodomofonu, który umożliwia dzwonienie do posesji lub wpisanie kodu otwierającego bramę. Mała kamerka umożliwia również zobaczenie osoby stojącej pod bramą. Skrzynki takie są bardzo wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne.

Co oferuje rynek ?

Na rynku istnieje duża liczba firm oferująca swoje produkty w licznych kolorach i kształtach. Skrzynki z wideodomofonem kupić można w supermarketach, marketach budowlanych czy specjalistycznych sklepach z artykułami gospodarstwa domowego. Do dyspozycji klientów są różne skrzynki — wiec nawet najbardziej wymagająca osoba z pewnością wybierze coś dla siebie. Najbardziej popularne są srebrne lub czarne, choć istnieją też kolorowe, lub we wzory. Kupując taką skrzynkę- można wybierać również w wielu kształtach.

Oprócz tradycyjnych — prostokątnych dostępne są w kształcie liści, latawca czy futurystycznych brył. Ceny skrzynek z wideodomofonami rozpoczynają się już od kilkudziesięciu złotych — co również jest ekonomicznym wyjściem. Zakup osobno skrzynki na pocztę i wideodomofonu będzie z pewnością znacznie droższy. Skrzynki pocztowe z wideodomofonem są bardzo dobrym rozwiązaniem, które łączy estetykę oraz praktyczność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?