Skuteczne wyciszanie podłóg z panelami

Panele podłogowe cieszą się bardzo dużą popularnością wśród wielu posiadaczy domów i mieszkań, którym zależy na trwałym, estetycznym, funkcjonalnym i względnie niedrogim pokryciu powierzchni podłogi. W ofertach polskich sklepów można znaleźć mnóstwo rodzajów paneli o różnej grubości, wykonanych z drewna lub laminatu. Ciekawe kolory i wzory sprawiają, że praktycznie każdy może dopasować estetyczne panele podłogowe do każdej stylizacji wnętrza – klasycznej, nowoczesnej, minimalistycznej, itp. Decydując się na panele, należy jednak pamiętać o zastosowaniu dodatkowych materiałów, jakimi są specjalne podkłady umieszczane pod takimi podłogami.

Podkłady zapewniające skuteczne wyciszenie

Produktem zdobywającym coraz większą popularność jest podkład WOOD SOUND charakteryzujący się bardzo dużą trwałością. Jest to gruby, ciężki materiał, który dodatkowo jest wzmacniany folią aluminiową. Dzięki takiej budowie posiada on doskonałe właściwości izolacyjne. Dla wielu użytkowników podłóg stworzonych na bazie paneli, istotną sprawą jest zapewnienie odpowiedniego tłumienia dźwięków. Idealnym produktem zapewniającym taką izolację termiczną jest właśnie podkład WOOD SOUND. Materiał tego typu eliminuje odgłosy dudnienia poprzez redukcję hałasów odbijanych do pomieszczenia. Oprócz tego zapewnia on niezwykle praktyczną redukcję dźwięków między piętrami co jest niezwykle przydatną cechą w domach jednorodzinnych z kilkoma piętrami, piwnicą lub garażem znajdującym się pod danym pokojem posiadającym podłogę z paneli. Rozwiązanie to jest również idealne do stosowania w blokach mieszkalnych i apartamentowcach, w których można uniknąć niepotrzebnego hałasowania, które jest problematyczne dla sąsiadów.

Dźwiękoszczelność i inna izolacja

Warto dodać, że podkład WOOD SOUND to materiał, który zapewnia nie tylko skuteczną ochronę przed niechcianymi dźwiękami, ale również przed innymi czynnikami. Bardzo ważne jest przewodnictwo cieplne. W przypadku domów z tradycyjnym ogrzewaniem należy wybierać podkłady, które nie przewodzą ciepła. Dzięki temu zostaje ono zatrzymane w domu i nie będzie się wydostawać przez podłogę. Działa to podobnie jak ocieplenia ścian. Jeśli jednak mamy do czynienia z pomieszczeniami, w których zainstalowano ogrzewanie podłogowe, wówczas należy pomyśleć o podkładach, które charakteryzują się bardzo dobrym przewodnictwem cieplnym i umożliwiają ogrzewanie wnętrza domu przez powierzchnię podłogi. Na szczęście w polskich sklepach można znaleźć bardzo wiele podkładów jednego, a także drugiego typu.

Dodaj komentarz