Czy warto zainteresować się firanami na karniszu automatycznym?

Firany są jednym z tych elementów aranżacji naszego mieszkania, które trudno pominąć. Niezależnie, czy wybierzemy style współczesne, czy ponadczasowe projekty. Pojawia się jednak pytanie: czy warto łączyć je z karniszami automatycznymi?

Czym różnią się karnisze elektryczne od tych zwykłych?

Karnisze, jako sposób na zawieszenie zasłony lub firany, mają za sobą długą historię, jednak przez większość jej biegu sama idea nie uległa zmianie. Otóż na zawieszonym poziomo drążku, za pomocą zawieszek, mocowano tkaninę. Taki karnisz podsufitowy jest tani i prosty w użytkowaniu, można go też wykorzystać w każdym pomieszczeniu. Ma on wszakże jedną wadę, wymaga on wysiłku, zasłony przesuwamy ręcznie, co przy licznych lub dużych oknach nie jest wygodne. W celu rozwiązania tej niedogodności narodziły się karnisze elektryczne, zwane też karniszami automatycznymi. Posiadają one niewielki napęd elektryczny, którym możemy sterować za pomocą pilota lub zamontowanych przełączników. W ten sposób zasłanianie i odsłanianie firan w sypialni czy pokoju dziecinnym jest nadzwyczaj wygodne i proste.

Firana okienna i karnisz automatyczny, a różne style aranżacji wnętrz

Każdy z nas jest inny, to stosunkowo popularne powiedzenie, lecz jest w nim też wiele prawdy. Nie tylko decyzja co do stylu projektu, lecz i upodobania osoby, która go wprowadza, mają wpływ na ostateczny wybór stołów, kanap, podłóg czy wreszcie dekoracji na okno w pokoju dziennym. Warto jednak zasygnalizować, że firany automatyczne, czyli takie korzystające z karnisza elektrycznego, nie zaś z tradycyjnej wersji, są uniwersalnym wyborem. Oczywiście wiele zależy od wyboru samej firany. W bardziej eleganckich stylach klasycznych zasłony i firany powinny być ozdobne i delikatne, ot choćby firanka muślinowa czy batiste. Wystarczy spojrzeć tylko na zdjęcia firan na karniszach elektrycznych, które dostarczyła nam poznańska firma Małgorzata (https://malgorzata.poznan.pl), by przekonać się do tego rozwiązania! Natomiast nowoczesne aranżacje, styl loftowy lub minimalistyczny, prócz prostych zasłon, mogą wykorzystać także klasyczne lub rzymskie rolety. W naszej opinii roleta automatyczna czy inny rodzaj automatyki okiennej jest niezbędnym dodatkiem do wnętrz zaadaptowanych w dawnych fabrykach, czyli tak zwanych loftów!

Dodaj komentarz