Rustykalne i zaciemniające, czyli zasłony okienne dla każdego wnętrza

Bogactwo dostępnych obecnie na rynku dekoracji okiennych pozwala nam na zakup bardzo ciekawych firan czy zasłon okiennych. Zapraszamy do lektury i poznania najciekawszych modeli!

Wiejskie wnętrza a zasłona rustykalna

Klimat dawnego domu na wsi i widok babci stojącej w urokliwej kuchni, to właśnie obraz i wystrój, który widzimy jako pierwszy słysząc pojęcie rustykalne wnętrze. To pełne nieco staromodnych mebli i domowego ciepła wnętrze stanowi doskonałą alternatywę dla wielkomiejskiego szumu. W nim również istotną rolę odgrywają zasłony okienne, które najczęściej są w nieco ciemniejszych barwach oraz są one dodatkowo zdobione za pomocą różnorodnych wzorów. Z tkanin dominuje rzecz jasna żakard, choć możemy sięgnąć i po inne materiały. Na zdjęciu można zobaczyć piękną zasłonę z Małgorzaty we Wrocławiu.

Zasłony, lniane, żakardowe i dimout, czyli jest w czym wybierać!

Osoby, które zdecydują się na użycie zasłon do domu na wymiar, mogą skorzystać z wielu interesujących tkanin. Najciekawsze wydają się materiały zwane dimout i blackout, z których szyte są nowoczesne zasłony zaciemniające do sypialni i salonu. Wykorzystanie zasłony zaciemniającej może okazać się niezbędne w centrach dużych miast czy przy dużych oknach loftowych. W stylu rustykalnym lub prowansalskim natomiast będzie królował prosty len oraz wzorzysty żakard. Z kolei welur i batyst są dedykowane do najbardziej eleganckich i klimatycznych wnętrz pokojów dziennych czy jadalni.

Spokojny sen w nocy z zasłonami zaciemniającymi

Niejednokrotnie zdarza nam się sytuacja, gdy potrzebujemy odpoczynku w ciągu dnia, lecz stosunkowo ciężko jest zasnąć, gdy promienie słońca czynią naszą sypialnię zbyt jasną. Nie zawsze też problem ten rozwiążą standardowe zasłony okienne, ale zawsze można zwrócić swój wzrok ku tkaninom black out i dimout , bowiem uszyte z nich zasłony przyciemniające i zaciemniające zatrzymują o wiele większy procent promieni słonecznych, co równocześnie podniesie komfort naszego relaksu. Nie tylko zresztą snu, lecz także oglądania telewizji lub korzystania z komputera, gdy okna naszego domu wychodzą na południową stronę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?