Jak nie utrudniać sobie treningu (i życia)

Lato coraz bliżej, a forma wciąż kiepska — brzuch codziennie wydaje się o centymetr większy, a bicepsy od dawna są już tylko wspomnieniem. Kobiety prawdopodobnie zwrócą uwagę na coraz szerszą talię, z którą nie idą w parze dobrze ukształtowane pośladki. Te symptomy jasno wskazują, że należy rozpocząć trening siłowy. Nie jest to jednak sprawa łatwa, aktywność fizyczna wymaga nie tylko wysiłku, ale także wiedzy oraz odpowiedniego sprzętu. Jak się do tego zabrać?

Siłownia publiczna

Jedną z opcji jest wykupienie karnetu do siłowni publicznej. Takie miejsca zapewniają miejsce do ćwiczeń i z reguły są dobrze wyposażone. Posiadają jednak pewne wady.

Karnet

Przeciętny koszt karnetu to 100-200 zł za miesiąc, co nie jest wydatkiem małym, zważywszy na fakt, ile sprzętu można kupić za np. roczną sumę karnetów.

Czas

Jeżeli ćwiczenia zajmują godzinę, nie oznacza to, że całe wyjście na trening zajmie godzinę i piętnaście minut. Na siłownię trzeba dojechać, „odbić” karnet, przywitać się z innymi użytkownikami, przebrać się, schować ubrania do szafki. Po treningu wziąć prysznic i przebrać się znowu, czasem zamienić kilka słów z innymi bywalcami siłowni, a następnie dojechać lub dojść do domu. W rzeczywistości okazuje się, że godzinny trening to tak naprawdę dwie godziny wyrwane z planu dnia, który przecież dla większości osób i bez tego jest już napięty.

Dyskomfort psychiczny

Wiele osób, zwłaszcza początkujących, wstydzi się chodzić na siłownię ze względu na swój brak formy lub zwyczajnie nie lubi ćwiczyć w tłoku, a siłownie zatłoczone są bardzo często, zwłaszcza w tzw. godzinach szczytu.

Siłownia domowa

Alternatywą jest zorganizowanie siłowni we własnym domu. Najlepiej mieć do dyspozycji osobne pomieszczenie, np. garaż czy komórkę, ale tak naprawdę dla chcącego nic trudnego i podstawowy sprzęt do ćwiczeń możemy trzymać nawet w salonie. Skąd jednak wziąć odpowiednie przyrządy treningowe?

Sklepy stacjonarne

Można oczywiście udać się do tradycyjnego sklepu stacjonarnego. Jednak jest to rozwiązanie dobre tylko pozornie.

Ceny

Stacjonarny sklep ze sprzętem sportowym utrudnia porównanie cen, aby przekonać się, czy się nie przepłaca. Co prawda w dobie powszechnego dostępu do Internetu w smartfonie możemy sprawdzić inne ceny na miejscu, w praktyce jednak spędzanie kilkudziesięciu minut na przeglądaniu Internetu podczas wizyty w sklepie jest co najmniej niekomfortowe, a poza tym odbiera cały sens robienia zakupów w sklepie stacjonarnym.

Dostawa

Wszystkie produkty zakupione w sklepie stacjonarnym trzeba przywieźć do domu we własnym zakresie, a nie są to rzeczy lekkie, jak ubrania czy gazety, ale sprzęt, który może ważyć kilkadziesiąt czy nawet kilkaset kilogramów!

Pandemia

W dobie pandemii koronawirusa lepiej jest unikać sklepów stacjonarnych i chodzić do nich tylko w razie absolutnej konieczności.

Sklep internetowy

I tu z pomocą przychodzi internetowy sklep ze sprzętem sportowym. Wystarczy odwiedzić np. https://sport-blast.pl/, gdzie wszystko, co potrzebne, podane jest jak na tacy. Klienta wita estetyczne i przejrzyste menu, z którego od razu można przeglądać każdy rodzaj asortymentu:

  • sztangi,
  • hantle,
  • obciążenie,
  • ławki,
  • maty do ćwiczeń,
  • kettlebell,
  • kompletne zestawy kulturystyczne,
  • inne.

Osoba początkująca może czuć się przytłoczona taką ilością opcji. W przeciętnym sklepie, jednak nie w sport-blast.pl — ten sklep ze sprzętem sportowym prowadzi własny blog wyjaśniający początkującym tajniki doboru akcesoriów treningowych.

Tym sposobem, zamiast zdawać się na łaskę sprzedawców w sklepach stacjonarnych i w ciemno akceptować podyktowane przez nich ceny, można w domowym zaciszu, z własnego komputera, wygodnie i przyjemnie znaleźć potrzebne informacje na temat sprzętu do treningu siłowego, a następnie zamówić go przez Internet i tylko czekać na dostawę pod same drzwi. A potem? Korzystać z nowego nabytku i czuć, jak ubrania robią się za ciasne w klatce piersiowej i bicepsach, a za luźne w pasie.

Dodaj komentarz