Jak szybko i sprawnie zorganizować transport zwłok z zagranicy?

Trwający obecnie jeszcze wakacyjny relaks jest pięknym czasem, który sprzyja odpoczynkowi i nabraniu sił przed nadchodzącą znowu całoroczną pracą albo nauką szkolną. Letni urlop, czy też nie tylko ten spędzany w miesiącach, kiedy jest ciepła i słoneczna aura, ale także o każdej porze roku chcemy, aby kojarzył się nam tylko z przyjemnymi wspomnieniami.

Często jako cel podróży i wypoczynku jest wybierana słoneczna Italia. Teraz słoneczna, natomiast zimą stwarzająca doskonałe warunki do tego, żeby poszusować na nartach. Niestety zdarza się tak czasem, że ten okres, gdy nabieramy sił do dalszej pracy, jest zakłócony przez nieszczęśliwe zdarzenie. Może to być choroba, wypadek, w którym odniesiemy mniej lub bardziej poważny uraz, a także, co jest najbardziej przykre śmierć któregoś z członków rodziny, z którym spędzamy wakacje.

Jest to tragiczna sytuacja, która niestety może się przydarzyć w każdym przypadku, czy to w niewielkiej odległości od miejsca zamieszkania albo też na przykład kilkaset kilometrów dalej lub nawet w dalszej odległości. To traumatyczne przeżycie nie może nas zwolnic od tego, aby zająć się sprowadzeniem zwłok z Włoch do Polski i zorganizowania w ojczystym kraju należytego pochówku. W takim przypadku, czyli transporcie ciała z zagranicy nieocenioną pomocą służą, działające przez całą dobę, takie przedsiębiorstwa, jakimi są zakłady pogrzebowe. A nie jest to taka prosta sprawa, oczywiście jak najbardziej wykonalna, bo ciało najbliższego członka rodziny musimy przecież przetransportować do rodzimego kraju celem zorganizowania ceremonii pogrzebowej, ale wymagająca spełnienia szeregu formalności. W takiej sytuacji, kiedy jesteśmy pogrążeni w żałobie, często nie jesteśmy w stanie samemu załatwić rozmaitych spraw urzędowych, a tych jest całkiem sporo i dlatego musimy skorzystać ze wsparcia.

Sprowadzenie zwłok z Włoch do Polski obejmuje szereg procedur, do których należy zaliczyć to, iż w celu transportu, firma pogrzebowa kontaktuje się między innymi ze szpitalem, Policją, lokalnym zakładem pogrzebowym celem zorganizowania przewozu. Ta formalność trwa około 3 dni. Następnie potrzebna jest jeszcze zgoda na przewiezienie nieżywej osoby. Przy sprowadzaniu zwłok z Włoch wymagane są specjalne trumny posiadające włoskie certyfikaty.

Tak więc jak widzimy z powyższego, z pewnością nie jesteśmy w stanie bez fachowego wspomożenia odpowiedniego podmiotu gospodarczego podjąć się powyższego zadania. Tym bardziej że nasz stan psychiczny nie sprzyja temu, by wykonywać jakiekolwiek czynności.

Dodaj komentarz