Zestawy fotowoltaiczne off grid. Gdy chcesz rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady, ale tam nie ma prądu

Wyobraź sobie, że potrzebujesz spokoju i postanawiasz wyjechać z miasta. Nie koniecznie na stałe. Chociaż na parę dni. Masz mały domek z dala od cywilizacji, ale z tego powodu nie ma możliwości podłączenia się do sieci elektrycznej. W tej sytuacji masz kilka opcji. Możesz siedzieć jak ludzie 100 lat temu bez prądu lub masz też możliwość odpalenia głośnego generatora prądu. Ale wtedy raczej cicho nie będzie. Trzecia opcja, która jest jednocześnie cicha i ekologiczna, to zestawy fotowoltaiczne off grid zapewniające niezależność energetyczną w dowolnym miejscu.

Co to są zestawy fotowoltaiczne off grid?

Zestawy fotowoltaiczne off grid to instalacje solarne, które, w przeciwieństwie do klasycznych zestawów solarnych, nie wymagają podłączenia do sieci energetycznej. Są one całkowicie samowystarczalne, dzięki czemu możesz je wykorzystać w miejscach, gdzie możliwości podpięcia nie ma. Ważnym elementem takich zestawów jest akumulator, który pozwala na kumulowanie nadmiaru energii i pozwala Ci go wykorzystać wieczorem lub podczas pochmurnego dnia. Możesz ją wykorzystać do oświetlenia, klimatyzacji i innych potrzeb.

Gdzie możesz takie zestawy wykorzystać?

Wszędzie tam, gdzie zewnętrzna sieć elektryczna nie dociera, lub jest to mocno utrudnione. Przykłady takich miejsc to:

– domki letniskowe

– łodzie

– kampery

– garaże

– altanki

– samochody wyprawowe

Co ważne, takiego zestawu nie trzeba nigdzie zgłaszać, dzięki czemu nie musisz się przejmować żadnymi dodatkowymi formalnościami związanymi z montażem.

 

Jakie są zalety zestawów fotowoltaicznych off grid?

Najważniejsze zalety zestawów to:

– niezależność: Gdziekolwiek się znajdziesz, masz dostęp do prądu bez konieczności podpinania się do zewnętrznej sieci,

– ekologia: Prąd wytwarzany przez zestawy fotowoltaiczne off grid pochodzi ze słońca, dzięki czemu nie zanieczyszczasz środowiska,

– oszczędność: Kupujesz zestaw raz i korzystasz. Nie masz miesięcznych opłat za wykorzystany prąd. W dłuższej perspektywie taka inwestycja się zwraca,

– mobilność: Prostota konstrukcji pozwala na przenoszenie zestawów i korzystanie z nich na campingach, wyprawach i innych wypadach w plener.

Jakie zestawy fotowoltaiczne off grid są do wyboru?

Istotnym elementem przy wyborze zestawu jest jego przeznaczenie. Od tego zależy wybór odpowiedniej mocy. Zestawy fotowoltaiczne off grid występują w mocach od 40W do nawet 800W. Dzięki temu możesz mieć zestaw, którym podładujesz telefon lub zasilisz cały domek na działce.

Niezależność energetyczna z zestawami fotowoltaicznymi off grid

Bez względu na to, gdzie się znajdujesz i jakie masz potrzeby bez problemu znajdziesz dla siebie zestaw fotowoltaiczny off grid. Obojętnie czy jedziesz na wycieczkę kamperem, czy siedzisz w domku w środku lasu. A co ważne jest to rozwiązanie ekologiczne i dające prawdziwą niezależność.

Dodaj komentarz